Bugun...


Elazığ, 15 Temmuz Ruhuyla Sabah Namazında Buluştu
Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi Öğrenci Topluluğu işbirliğiyle, 15 Temmuz’da ülkeyi karanlığa gömmek isteyen hainlerce kalkışılan hain darbe girişiminin unutulmaması ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerinin ruhlarını yad etmek amacıyla Elazığlılar sabah namazında bir araya geldi.

Elazığ, 15 Temmuz Ruhuyla Sabah Namazında Buluştu
+ -

İzzetpaşa Camii’nde düzenlenen anma programına AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve çoğunluğu gençlerden oluşan yüzlerce Elazığlı katıldı. Kılınan sabah namazı ve Kur-an’ı Kerim tilavetinin ardından eller semaya açılarak, 15 Temmuz şehitleri ve ülkenin geleceği için dualar edildi. Programda Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da şehitlerin aziz ruhları için Kur’an-ı Kerim okudu.

BAŞKAN YANILMAZ: “15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Programda konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 15 Temmuz’da ülkenin parçalanmak ve yok edilmek istendiğini ve insanların birbirine düşman edilmek istendiğini ifade ederek, “Bu girişim, Rabbimizin rahmeti ve bereketi, insanımızın cesareti, Sayın Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesiyle geri püskürtüldü. 15 Temmuz cumhurun lideriyle bütünleşmesinin en güzel örneğidir. Biz ebediyen bu topraklarda inancımızla, birlik ve beraberlik içinde, sevgi ve muhabbetle bir arada yaşamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Aziz milletimiz 15 Temmuz’da tankların önüne yatarak ben bu vatanı, bu ten bu canda olduğu müddetçe teslim etmem inanç ve iradesiyle, girişimi geri püskürtmüştür” diyen Başkan Yanılmaz, “O karanlık gecede yurdun dört bir yanından camilerden yükselen ezan ve sala sesleri, kalplerde yeni bir ruh, yeni bir heyecan oluşmasına vesile oldu. 15 Temmuz ruhunun daima canlı ve dinamik tutulması gerekir. Ülkemizi yok etmek isteyenler 15 Temmuz’da nasıl ortaya çıktılarsa, bunlar dünde vardı, yarın da olacaklardır. Bu ülkeyi seven insanlar olarak, vatanı, milleti ve inancı uğruna canını feda etmek isteyen insanlar olarak bu uğurda şehit olmayı göze almışızdır. Elazığ insanı da bu duyguyu her zaman yaşamış ve örneklendirmiştir. Elazığ olarak bu programda olduğu gibi her zaman 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız ve o günü hiçbir zaman unutmayacağız. Bu milletin birliği, beraberliği ve kardeşlik ruhu, ülkemiz üzerinden hain emelleri olanlara fırsat vermeyecektir” şeklinde konuştu.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut da böylesine anlamlı bir organizasyonu düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Sabah namazında buluşan Elazığlılar daha sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na geçerek, Elazığ Belediyesi ikram Çeşmesinden çorbalarını içerek, bir süre sohbet ettiler. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI