Bugun...


Elazığ Belediyesi İkram Çeşmesinden Süt İkramı
Elazığ Belediyesi tarafından İzzetpaşa Meydanı’nda her sabah sıcak çorba ikram edilen İkram Çeşmesinden, Dünya Süt Haftası’nda süt ikramı yapıldı.

Elazığ Belediyesi İkram Çeşmesinden Süt İkramı
+ -

Süt ve süt ürünlerinin beslenmedeki önemine dair toplumu bilinçlendirmek, tüketimin artmasını teşvik etmek amacıyla 21-28 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Süt Haftası, vatandaşların yoğun katılımıyla kutlandı.

Elazığ Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Birliği işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdür Vekili İbrahim Özcan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Temel, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Talat Dilek, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Arif Erol ve vatandaşlar katıldı.

KARAHAN: "SÜT TÜKETİMİNE ÖNEM VERMELİYİZ "

Süt üretim ve tüketimini artırma noktasında toplumu bilinçlendirmek amacıyla bu etkinliğin düzenlendiğini ifade eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, “Sadece bebeklik ve çocukluk döneminde değil, hayatın her döneminde besin değeri yüksek, bütün hastalıklara çare olan ve insan vücudunun direncini artıran, Allah’ın insanoğluna bahşettiği bu nimetin tüketimine önem vermeliyiz” dedi.

Süt Üreticileri Birliği Başkanı Talat Dilek ise organizasyonun önemine dikkat çekerek,  toplumda süt içme alışkanlığının yaygınlaştırılıması gerektiğini kaydetti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özcan da dünyada ikamesi olmayan nimetlerden birincisinin yumurta, ikincisinin de süt olduğuna vurgu yaparak, sütün hayatımızın vazgeçilmezi olması gerektiğini söyledi.

BAŞKAN YANILMAZ: “GAZLI İÇECEKLER YERİNE SÜT VE AYRAN İÇMELİYİZ”

Elazığ’ın bir tarım ve hayvancılık şehri olduğunu belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Süt Allah’ın biz kulları için yaratmış olduğu en önemli mucizevi nimetlerden biridir. Süt içeriğindeki vitamin ve minerallerle sağlıklı yaşam için vazgeçilmezdir. Bu açıdan bu organizasyonla hem süt ve süt ürünlerinin önemine dair toplumda bir farkındalık oluşmasını, hem de süt tüketiminin artırılmasını amaçlıyoruz. Her gün sabah namazından sonra ikram çeşmemizden çorba akıyordu, bugün ise süt akmaya başladı. Rabbimizin vermiş olduğu hazır bir nimet olan sütün tüketim oranını artırmalıyız. Hazır gazlı içecekler yerine süt ve ayranı içmeyi tercih ve teşvik etmemiz gerekiyor” diye konuştu. 


YORUMLAR

Kamil Gündüz
29-05-2016 23:25:00
Teşekkürler sayın başkanım

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI