Bugun...


Elazığ Kamuoyu Adına Bu Sorularımıza Cevap Bekliyoruz
Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan Bosna Hersek Meydanı üzerindeki ağaçların Elazığ Belediyesi tarafından alt geçit yapılacağı ifade edilerek hunharca sökülmesine tepki gösterdi.

Elazığ Kamuoyu Adına Bu Sorularımıza Cevap Bekliyoruz
+ -

Partililer ile birlikte ağaçların söküldüğü alana gelen Kaplan burada yaptığı basın açıklamasında  hunharca sökülen bu ağaçların akıbetini sordu.  Kaplan   Elazığ Kamuoyu adına  sorduğu soruların Elazığ Belediyesi tarafından cevaplanmasını istedi.

“ Buradan  sökülen ağaçlar nereye taşınmıştır.”

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan yaptığı basın açıklamasının detayları ise şöyle,  “Bizler Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri olarak ülkemizin ve ilimizin neresinde olursa olsun ağaç katliamına karşıyız. Bu nedenle  Elazığ Belediyesi tarafından Bosna Hersek Bulvarı’ndan   sökülen   bu ağaçların akıbetini  öğrenmek istiyoruz, buradan  sökülen ağaçlar nereye taşınmıştır.

 Elazığ Belediyesi tarafından burada bir alt geçit yapılacağı ifade edilmektedir. Bu alt geçit gerçekten zarurimidir,  şayet  zaruri ise  bu bölgenin  zemin etüt çalışmaları yapılmış mıdır  öğrenmek istiyoruz. Çünkü çevredeki binalar çok eskidir. bu binalara zarar gelmemesi için gerekli tedbirler alınmış mı yada alınacak mı öğrenmek istiyoruz.”dedi

“Elazığ Belediyesi tarafından esnafların mağduriyetini engelleyecek önlemler alınmış mıdır.”

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan inşaat süresince bölge esnafının çok büyük maddi kayıplara uğrayacağını ifade ederek esnafların Zaralarının karşılanması gerektiğini belirtti. Kaplan,”İnşaat süreci boyunca bölge  esnaflarının mağdur olacağı görülmektedir.  Elazığ Belediyesi tarafından esnafların mağduriyetini engelleyecek önlemler alınmış mıdır. Elazığ Kamuoyu adına bu sorularımıza cevap bekliyoruz. ”dedi.  Kaplan’nın basın açıklaması yaptığı sırada Kaplan ve partililerin yanına gelen bölge esnafları da Elazığ Belediyesi tarafından hunharca sökülen ağaçlara tepki gösterdiler. Kaplan’a destek veren esnaflar Kaplan’a  mağduriyetlerini dile getirdiği için teşekkür ederek Elazığ Belediyesi’nin Kaplan’ nın sorularını cevaplamasını istediler.


YORUMLAR

Oktay Cantürk
27-03-2016 10:33:00
Ancak muhalif olursunuz başka işe yaradığınız yok

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI