Bugun...


Elazığ Kanatlı Barajı Sulaması Projesinde Çalışmalar Hızla İlerliyor
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ’da inşa edilen ve yöre halkının özlemle beklediği Kanatlı Barajı Sulamasında çalışmalar hızla ilerliyor. Projenin en önemli ayağını oluşturan boruların döşenmesi işlemine başlandı.

Elazığ Kanatlı Barajı Sulaması Projesinde Çalışmalar Hızla İlerliyor
+ -

DSİ tarafından inşa edilecek Kanatlı Barajı Sulamasının devreye girmesiyle Demirci ve Kuşçu Ovalarındaki 19 köye ait takriben 71 bin dekar zirai arazi basınçlı borulu modern sulama sistemine kavuşacak.

“Şehrin Münbit Topraklarını Tez Zamanda Suyla Buluşturacağız”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu sulama işinin sözleşmesini geçtiğimiz Ocak ayında imzaladıklarını belirterek şunları söyledi:

Elazığ’ın yıllardır özlemle beklediği bu projede çalışmalarımız hızla devam ediyor. 36 km uzunluğuna sahip olacak sulama projesinde boru döşeme işlemine başladık. Bölge için fevkalade önem arz eden bu tesis ile şehrin münbit topraklarını tez zamanda suyla buluşturacağız İnşallah Kanatlı Barajı’nı da sulama işini de tamamlayarak milli ekonomiye yılda yaklaşık 39 milyon TL katkı sağlayacağız. Ayrıca yaklaşık 17 bin kişiye de istihdam sağlamış olacağız.” 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI