Bugun...


Vali Murat Zorluoğlu Yaşlıları Unutmadı
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle Eşi Sevcan Zorluoğlu ile birlikte Gazi Huzurevini ziyaret ederek, yaşlılarla zaman geçirdi, bocce şampiyonasına hazırlanan huzurevi sakinleri ile bocce oynadı.

Vali Murat Zorluoğlu Yaşlıları Unutmadı
+ -

Vali Zorluoğlu ve Eşi Sevcan Zorluoğlu’nu Gazi Huzurevine gelişinde Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, Gazi Huzurevi Müdürü Ziyaettin Karakaya ve diğer ilgililer karşıladı.

Önce yaşlılarla birlikte öğlen yemeği yiyen Vali Zorluoğlu ve Eşi Sevcan Zorluoğlu burada huzurevi sakinleri ile yakından ilgilenerek sorunlarını dinlediler. Önümüzdeki günlerde Antalya’da yapılacak bocce şampiyonasına hazırlanan huzurevi sakinleri ile bocce oynayan Vali Zorluoğlu, Elazığ takımından şampiyonada önemli bir derece beklediğini ifade ederek başarılar diledi. Huzurevi sakinlerinin düzenledikleri el sanatları sergisini açan Vali Zorluoğlu ve Eşi Sevcan Zorluoğlu yapılan eserleri inceleyerek çalışmayı gerçekleştiren bayanları kutladılar. 

Vali Zorluoğlu: Yaşlılarımız Bizlere, Devlete Birer Emanettir 

Yaptıkları ziyaret hakkında bir açıklama yapan Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Malumunuz Yaşlılar Haftası içerisindeyiz, bu vesile ile bütün büyüklerimizin bu haftalarını kutluyorum. Hafta vesilesiyle biz de Elazığ’da huzurevimizi ziyaret ettik.

Burada kalan amcaları teyzeleri yerinde gördük, sohbet etme imkânı bulduk. Görüştüğümüz her amca, her teyze burada rahat ettiklerini, verilen hizmetlerden son derece memnun olduklarını ifade ettiler. Bizde bundan çok büyük bir memnuniyet duyduk. Bu amcalar ve teyzeler bize birer emanettir ve devletimizin misafirleridirler. Onlara en iyi şekilde bakmak, hizmetlerini en iyi şekilde görmek bizim öncelikli görevlerimizden biridir. Bu memnuniyeti oluşturan başta Huzurevi Müdürümüz olmak üzere bütün çalışanlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah bu alanda devletimizin verdiği hizmetlerin kalitesi artarak devam edecektir. Bugün burada birde yeni bir sporla tanıştım, bocce diye bir spor dalı. Huzurevinde de bir bocce takımımız var ve önümüzdeki günlerde Antalya’da yapılacak müsabakalara katılarak ilimizi temsil edecekler. Onlara yapılacak müsabakalarda başarılar diliyorum. 

Vali Zorluoğlu: Yaşlılarına Kıymet Vermeyen Toplumlar Müreffeh Olamaz 

Yaşlılar bizim için çok kıymetlidir. Yaşlılarına kıymet vermeyen toplumların başarılı olmaları gelişmeleri ve müreffeh olmaları mümkün değildir. Bu bakımdan biz de her fırsatta başta burada misafir ettiğimiz yaşlılarımız olmak üzere toplumdaki yaşlılarla birlikte olmaya gayret ediyoruz. Hepsinin haftalarını bir kez daha kutluyor, huzurlu ve sağlıklı bir ömür temenni ediyorum”. 

Sevcan Zorluoğlu: Onların Bir Kızı Gibiyim 

Ziyarette bir değerlendirme yapan Sevcan Zorluoğlu ise, “Huzurevinde yaşlı amcalarımızla ve teyzelerimizle beraber güzel bir yemek yedik. Bir yıldır Elazığ’dayız, sık sık geldiğimiz için amcalarımız ve teyzelerimiz tanıyorlar. Aramızda güzel bir diyalog var. Telefon numaram kendilerinde bulunuyor, beni istedikleri zaman arıyorlar. Onlar beni, ben de onları gördükçe çok mutlu oluyorum. Onların bir kızı gibiyim ve onları çok seviyorum. Onları sık sık ziyaret etmeye devam edeceğim” dedi.


YORUMLAR

Kamil Çok
25-03-2016 21:31:00
Sayın Valim Allah Sizden razı olsun ... Yaşlılara kıymet vermeniz çok hoş

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI