Bugun...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ


Taha Yusuf SARIGÜL
taha.sarigul@habervaktiniz.com
 
 

Ülkemiz 15 temmuz cuma gecesi fetullahçı terör örgütü elemanları tarafından askeri bir darbeye maruz bırakıldı. Saat 22.00 civarında sosyal medyadan haberi öğrendiğimizde ilk önce inananamadık fakat olayın ciddiyeti dakikalar içinde açıkça ortaya çıktı.

Biz de gözümüzü kırpmadan kendimizi meydanlara attık. O gün bir arkadaş grubu ile bir toplantı sebebi ile Rize'de bulunuyorduk. Cumhurbaşkanımızın baba diyarı Rize meydanı tıklım tıklım doluydu. Vatanımızı, namusunumuzu ve onurumuzu korumak için canımız pahasına mücadeleye hazır bir haldeydik.

17 Temmuz pazar akşamı Elazığ'a varır varmaz kendimi İzzetpaşa meydanına attım. Halkın gözlerindeki o enerjiyi o bağımsızlık ruhunu birebir yaşadım. Nöbetimiz başkomutanın ikinci bir emrine kadar devam edecek. Gözleri dönmüş darbecilerin ifşaatları 16 Temmuz gecesi gün ağardıkça daha net ortaya çıkmaya başladı.

246 şehit verdik Allah onlardan razı olsun bu vatan için gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiler. Gözü dönmüş katillerin neler yaptığını hepimiz gördük. Bütün bunların arkasında ABD'nin olduğunu da gayet iyi biliyoruz. Yıllardır Gülen'i orda boşuna beslemiyorlar.

ABD'nin desteği olmadan zaten bunların böyle bi kalkışmaya güçleri yetmezdi. İnşallah bunlardan gereken hesap ziyadesiyle sorulur ve bu şerefsiz katil sürüsü hesap verir. Öncelikli olarak yaşanan istihbarat zaafiyeti öncelikli eleştiri konusu olmamalıdır. Şu an birlik olma zamanıdır.

Kenetlenme zamanıdır. Çünkü bu darbe bir partiye veya bir gruba yönelik değil tüm millete yapılmıştır. Eğer darbe gerçekleşseydi sağcı, solcu, muhafazakar, dindar, kominist dinlemeden zulme başlayacak ve ülkemizi en az 50 yıl geriye götürecekti. Ekonomi çökecek ülke perişan olacaktı.

Allahtan başarıya ulaşamadılar. Darbeden önce 300 subay yargıda görev yapan eşinden, zarar görmesin ve deşifre olmasınlar diye boşanıyor.

Tutuklanan 30 subayın eşi 2010 Kpss'de derece yapmış. Yine darbeciler 15 Temmuz'dan önce bankadaki paralarını dolara çevirmişler. Bunların yatacak yeri yok. Devlet ve millet olarak bunları lanetliyoruz. Ama Allah bu milletin yüzüne baktı ki bu katiller başarılı olamadı. Çünkü bu millet kahramanca kendini tankların önüne siper etti.

O gece sabaha kadar ne kahramanlık öyküleri var bilmediğimiz. Bildiklerimizi tv'lerden izliyoruz zaten. İnsanın tüylerini diken diken eden görüntüler. Allah bu milletten razı olsun. Bu ülkenin geleceğini kurtardılar. 'Oy verdik iş bitti mi sandınız, gerekirse can veririz.' Bu pankartı gördüğümde meydanlarda gözlerim doldu. Demekki gerçekten de iş oy vermekle bitmiyormuş. Gerekirse can vermeye bile hazır bir millet var karşımızda.

Allah bizdeki bu imanı azaltmasın. Allah gücümüze güç katsın. Milli iradeye kast eden düşmanların karşılarında nasıl bir direniş göreceğini tüm dünya gayet net anlamıştır. Gerçekten de bu şiarla hareket eden milyonlar önünde hiç bir tank hiç bir uçak duramazdı. Ben şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Şehit yakınlarına sabırlar diliyorum.

Üzülmesinler şehitler ölmez onlar diridirler lakin biz bunun farkında değiliz. Allah hepsinin şehadetini kabul etsin. Yaralılarımıza Allahtan şifa diliyorum. Kahramanlıkla yoğrulan bu yurt gerçektende kahramansız değilmiş. Bunu yaşayarak anladık. Allah'a hamdolsun. Bu iman bu yürek bu cesaret bizde olduğu sürece Türkiye'nin önünde hiçbir güç duramaz. İnşallah darbe ile ilgili detaylı yazı yazmaya gayret edeceğiz. Allaha emanet olun. 

YORUMLAR
2 Yorum

Necip Kati
27-07-2016 15:14:00

Yüreğinize sağlık

Fatih Muhammed ALPASLAN
27-07-2016 15:06:00

Sayın Hocam güvenliğin üst kadrolarına bu adamları kim yerleştirdi? Rektör olarak üniversitelere kim atadı? Açığa alınan vasıfsız valileri kim yönetici yaptı illere? Çuvaldızı artık kendimize batırmalıyız. Ülkücü bir takipçiniz olarak Selahattin DEMİRTAŞ'ın son parti grup toplantısını izlemenizi öneriyorum. Ve demokrasi diye can atan, görüntücü televizyonların hiçbirinde bu konuşma yayınlanmadı. Bu da demokrasi adına hiç bir şey yapılmadığı, söylenenlerin ve yapılanların şovdan ibaret olduğu anlamına gelmez mi? Rabbim bu milleti münafık zihniyetlerden, sonradan kıble değiştirenlerden muhafaza etsin. Selam ve saygılarımla.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Sizce İdam Getirilmelimidir ?


YUKARI